Urodzinowe proporczyki

Prezent bez wstążki? Jak najbardziej! A jednym z fajniejszych pomysłów jest ozdobienie naszego opakowania girlandami – proporczykami.

Nie ma chyba lepszej okazji do dawania prezentów niż urodziny. Osobiście, uwielbiam ten dzień. Cieszę się z radością dziecka, że kolejny rok życia za mną, jestem szczęśliwa za kolejne doświadczenia i przygody, wdzięczna rodzicom, że w ogóle jestem na tym świecie, a myśli o tym, że urodziny = bycie starszym o rok, staram się zawsze odsuwać na boczny tor – w końcu wiek to tylko liczba, prawda? Oby takie podejście towarzyszyło mi zawsze!

Urodziny to prezenty, impreza, dekoracje – dla osób z duszą organizatora i dekoratora istne cud miód w polu do popisu. Jedną z dekoracji kojarzących się jednoznacznie z urodzinami, to girlandy z proporczyków – gotowe do kupienia lub banalnie proste do zrobienia samemu (trójkąciki wycięte z brystolu dziurkujemy i zakładamy np. na sznurek – voila!).

Girlandy z proporczyków możemy powiesić jako dekoracja naszego birthday party lub przenieść je na opakowanie naszego prezentu, tworząc przy tym bardzo sympatyczny efekt. Są bardzo łatwe do wykonania, nie wymagają dużego nakładu pracy, a wierzcie mi – osoba obdarowywana nie będzie chciała otworzyć prezentu żeby nie zniszczyć opakowania (true story!).

Potrzebujemy:
– nożyczki
– klej
– czarny pisak lub cienkopis
– kolorowy papier (więcej o tym – poniżej)

Jeśli chodzi o kolorowy papier, z którego będziemy wycinać nasze trójkąciki, to przedstawiam kilka propozycji:
wycinanki lub kolorowy blok rysunkowy jeśli chcemy wersję jednokolorowych proporczyków;
– wszelkie ścinki papieru, gazety, cokolwiek macie pod ręką i z czego da się wyciąć trójkąty;
– na rynku znajdziemy mnóstwo fajnych kolorowych papierów z fantastycznymi wzorami – szukajcie papierów do scrapbookingu (pojedyncze papiery mogą być dosyć drogie) lub całych bloków ze wzorzystymi kartkami; moje ulubione bloki kreatywne firmy Interdruk i ich też użyłam do wykonania proporczyków w tym poście.

Jak już wybierzemy papiery, z których chcemy zrobić nasze mini-girlandy, wycinamy z nich trójkąty.
Podpowiedź: jeśli boisz się, że twoje trójkąty wyjdą nierówne – wzorzyste papiery „wybaczają” krzywizny.
Następnie na papierze rysujemy sznurki girland i przyklejamy trójkąty. I to wszystko 🙂 Mówiłam, że będzie łatwo i szybko!

Wycięte trójkąciki z papieru ozdobnego
Trójkąciki = proporczyki
Urodzinowe girlandy

Na przyklejonych proporczykach możemy też coś napisać, np. „Sto lat” lub „Happy Birthday„.

Happy Birthday!

Przedstawiam dwie wersje kolorystyczne – na papierze pakowym oraz na kolorowym. Mi akurat podoba się bardziej wersja papieru pakowego, ale może macie inne zdanie? Udanych urodzin wszystkim!