6 najlepszych rzeczy do ozdabiania (świątecznie) szarego papieru

Jak można zauważyć, jednym z moich ulubionych papierów do pakowania jest papier szary, ale czym go najlepiej ozdobić, żeby było ładnie i świątecznie? Wybrałam 6 propozycji, które są łatwe do zdobycia i które można swobodnie ze sobą łączyć. Nie tylko na święta.

Propozycja nr 1 – sznurek piekarski

Ten biało-czerwony to oczywiście hit podczas świąt, ale sprawdzają się też w innych kolorach, np. biało-czarnym.

Sznurek piekarski

Propozycja nr 2 – coś czerwonego

Czy to będzie coś czerwonego do wiązania (sznurek, wstążka) czy do dekoracji (np. guzik), brązowy papier i czerwone „coś” zawsze będzie ładnie wyglądać.

Coś czerwonego

Propozycja nr 3 – pomarańcze

Suszone pomarańcze (możemy je kupić w sklepach z dekoracjami) możemy przykleić do papieru np. klejem na gorąco lub dwustronną taśmą klejącą. Idealnie będą wyglądać z naturalnym sznurkiem i z laską cynamonu.

Pomarańcze

Propozycja nr 4 – coś zielonego

Coś zielonego, a konkretnie mała gałązka choinki. Skąd wziąć? Jeśli nasza choinka ma ułamane małe gałązki, można je obciąć i użyć. Z kolei marketach budowlanych można znaleźć całe girlandy (za ok. 10 – 15zł), z których powycinamy bardzo dużo ozdób.

Zielone gałązki

Propozycja nr 5 – rafia

W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć rafii. W każdym kolorze.

Rafia

Propozycja nr 6 – coś świecącego

W końcu święta Bożego Narodzenia to m.in. świecidełka, więc nie można się obejść bez brokatu.

Coś świecącego

Gdzie kupić powyższe rzeczy? W okresie świąt Bożego Narodzenia na wszelkich stoiskach z dekoracjami świątecznymi (np. w marketach budowlanych), sklepach z dekoracjami, sklepach papierniczych z artykułami kreatywnymi.