Jak zapakować prezent?

Niektórzy zaczynają już dużo wcześniej, inni zostawiają na ostatnią chwilę, tak czy siak przed wigilią każdy zadaje sobie TO pytanie:

Jak zapakować prezent?

Część z nas będzie się starać żeby było jak najładniej ozdabiając podarunki, innym wystarczy papier i kawałek wstążki, a jeszcze inni wrzucą podarek do torebki. Przed wami kilka sposobów , pomysłów i porad.

1. „Schowanie” prezentu, czyli od czego zacząć

Prezent możemy schować:
w kartonik; często już jest w kartoniku, ale jeśli tak się nie dzieje – przeszukajmy dom, może coś znajdziemy, pójdźmy do sklepu i poprośmy o jakiś zbędny kartonik, często są dostępne.

Jak zapakować prezent w kartoniku znajdziecie tutaj.

we własnoręcznie zrobioną torebkę; zwłaszcza jeśli prezent nie jest w kartoniku, jest niezgrabny, ciężki do zapakowania;

Jak zrobić taką torebkę? Wersja 1 oraz wersja 2.

w gotową torebkę; to akurat najmniej lubiana przeze mnie forma pakowania prezentów, ale rozumiem, że niektórym jest z nią bardziej po drodze. Gotowe torebki znajdziecie chyba wszędzie w okresie przedświątecznym. Ja zachęcam do kupowania tych brązowych „eko”, które można dodatkowo samemu ozdobić.

2. Papier

Kiedy już wybraliśmy formę do zapakowania prezentu – pakujemy!
Może to być ozdobny papier do pakowania, papier szary jak do paczek, biały papier a nawet bibuła.

Więcej o papierze znajdziecie tutaj.

3. Wiążemy

Wiązać kokardkę możemy wszystkim, z czego da się to zrobić – wstążki, rafia oraz wszelkiego rodzaju sznurki – piekarskie, jutowe, nici lniane…

Czym zawiązać prezent – kliknijcie tutaj.

4. Ozdabiamy

To moja ulubiona część pakowania prezentów. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Przeszukajcie swój dom, a jestem pewna, że znajdziecie mnóstwo rzeczy, które możecie użyć, np.:
gałązki choinki, guziki, naklejki, kolorowe papiery…
Zachęcam do przeglądania bloga w poszukiwaniu inspiracji.